Konferencji „Kulturowe aspekty polityki rodzinnej – dodatek czy podstawa skutecznej recepty na kryzys demograficzny?”

Sylwetki prelegentów

Joseph Backholm

Senior Fellow w Family Research Council – wiodącym think-tanku zajmującym się kulturą, małżeństwem i rodziną w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej przez 10 lat pełnił funkcję Prezydenta Family Policy Institute of Washington.

 

Mark Regnerus

Profesor socjologii na University of Texas, Prezydent Austin Institute for Study of Family and Culture. Jego badania koncentrują się na małzeńatwie, rodzinie, seksualności, religii i kulturze. Jest autorem ponad 40 opublikowanych artykułów i rozdziałów książkowych oraz czterech książek.

 

Belinda Brown

University College London, ekspert zajmująca się rodziną, feminizmem, ojcostwem, autorka licznych publikacji naukowych i publicystycznych na ten temat.

 

Bracy Bersnak

Profesor Christendom College specjalizujący się we współczesnej historii Europy, konserwatyzmie w Ameryce, katolickiej naukce społecznej, współczesnej myśli politycznej.

 

Árpád Mészáros

Wiceprezes Instytutu na rzecz Demografii i Rodzin im. Marii Kopp (KINCS).

 

Michał Kot

Dyrektor Instytutu Pokolenia, socjolog, ekspert w zakresie demografii i analizy polityk społecznych, Członek Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Rafał Dorosiński

Adwokat, członek Zarządu Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris.

 

Michał Michalski

Ekonomista, kulturoznawca, Prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, Członek Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.